Top
1992'den bugüne inovasyon ve yapay zeka yazılım geliştirme

Endüstri 4.0 "4. Sanayi Devrimi" Türkiye için neden yaşamsal bir öneme sahip?

Türkiye, lojistik avantajı sağlayan coğrafi konumu sayesinde ve esnek, düşük maliyetli üretim yapabilmesini sağlayan düşük maliyetli işgücünü kullanarak, küresel değer zincirinde oldukça rekabetçi şekilde konumlanmıştır.
Üretim ücretleri, verimlilik, enerji maliyetleri ve döviz kurlarını dikkate alarak oluşturulan BCG Global Üretim Maliyeti Endeksi’nde, Türkiye 98 ortalama birim maliyet ile üretim yaparken, ABD 100, Almanya ise 121 ortalama birim maliyetle üretim gerçekleştirmektedir.

Diğer bir deyişle, Türkiye’deki ortalama doğrudan üretim maliyetleri Almanya’nın % 23, ABD’nin ise % 2 altındadır. Bu analiz, Türkiye’nin küresel değer zincirinden pay almak ve ihracat platformunu güçlendirmek için sahip olduğu rekabet avantajının altını çizmektedir.

Her makineyi Endüstri 4.0'a uygun hale getirmek, revize etmek mümkünmü?

Makineniz mekanik yada PLC elektronik kontrollü olmasının önemi yoktur, gerekli revizyonlar yapıldıktan, gerekli ise haberleşme modülleri takviyesi, gerekli ise sensörlerin yenilenmesinden sonra hemen veri üretebilir veya yönetilebilir hale gelebilir.

Her makineye iş emirleri uzaktan iletilebilirmi?

Tesisinizdeki tüm makineler, MOM İmalat Planlama Sistemi ile canlı hale getirilebilir, makine başındaki personelin makineye eklenecek Tablet ekranlar ile iş emirlerini takip etmesi ve yaptığı işleri otomatik yada manuel girmesi sağlanabilir.

Makine kullanıcıları sistemde tanımlanabilirmi? yetkileri ayarlanabilirmi?

Makine başındaki her personel kendi yetkileri ile giriş yapabilir, MOM İmalat Planlama Sisteminde Makine Ayarları sekmesinde, makineye tanımlanan personel tanımları yapıldıktan sonra personel sisteme girebilir.

Makine teknik verileri alınabilirmi, durdu çalıştı zamanları raporlanabilirmi?

Tüm bu türde sorulara cevaplar; makinenize yapılacak revizyon ile eklenecek sensörler neredeyse her türlü veriyi alabilmemizi sağlamaktadır, tercih edilen veri türlerine göre sensör seçimleri özenle değerlendirilmelidir.

Makinelerden üretilen veriler ERP/Muhasebe sistemlerine direkt kaydedebilirmi?

Yazılım altyapımız her ERP/Muhasebe sistemine adapte olacak şekilde geliştirilmektedir, veri çıkışı Excel/CSV formatı, direkt bağlantı ile tüm ERP/Muhasebe yazılımları üreten firmalardan modül destekleri ile, gerektiğinde ERP/Muhasebe üretici yazılım firmasının SDK/API lisanları ile mümkün olmaktadır.

Girilen veriler şirket dışından Yapay Zeka mobil sistemlerden görebilir yada yönetilebilirmi?

Android Mobile ve Windows Mobile alt yapılarımız ile şirket dışındanda canlı görmeniz, yönetmeniz mümkündür.

Malatya Teknokent
Bulgurlu Mah. Kanyon Cad. No:89
A Blok 202
Battalgazi / Malatya
Virtual Reality Ofis
Reşit Paşa Mah. Katar Cad. No:4/1101
İtü Arı Teknokent Arı 3 Binası
İstinye / Sarıyer / İstanbul